تبلیغات در اینترنتclose
آموزش های صحیح استفاده از ابزار های ایمنی به کارگران
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردم


تعداد بازدید : 19
نویسنده پیام
nmiss
آفلاینارسال‌ها: 2
عضویت: 15 /9 /1397
آموزش های صحیح استفاده از ابزار های ایمنی به کارگران
باید از کیفیت وسایل محافظتی مانند دستکش ایمنی، ماسک ایمنی و مانند این ها اطمینان حاصل کنید و به ویژه استاندار دستکش ایمنی و تمامی تجهیزات را بررسی کرده و مطمئن شوید که دقیقا کاربری مورد نظر شما را دارد و مخصوص کار شما طراحی شده است.

بعد از بررسی ایمنی و امنیت نوبت آن شده است که به تست راحت بودن توسط آن در حین کار بپردازید. توجه کنید که هر وسیله ای باید به راحتی در دست شما جای بگیرد و حس سنگینی و ناراحتی در حین استفاده از آن را نداشته باشید. تمامی وسیله های مورد استفاده توسط شما باید بر اساس اصولی به نام ارگونومی یا همان مهندسی انسانی ساخته و طراحی شده باشد، به صورتی که به خوبی در دست جای بگیرد، هیچ فشاری به انگشت ها و کف دستان شما وارد نکند و دارای پیچ و تاپ و یا خمیدگی نباشد.
بعد از تهیه ابزار ها و تجهیزات مناسب، باید آموزش های صحیح استفاده از هر یک به کارگران داده شود تا کار سریع پیش برود و اتفاقی جبران ناپذیر برای کسی رخ ندهد.
باید ابزار ها و وسایل به کارگران معرفی شود و دستورالعمل صحیح استفاده از آن شرح داده شود. مکان های استفاده هر یک باید دقیقا مشخص شوند و این نکته را متذکر شوید که هر دستگاه باید در جایگاه مناسب خود به کار گرفته شود و استفاده در مکانی غیر از مکان های مجاز، اکیدا ممنوع می باشد.
کار فرما موظف به توضیح دقیق در ارتباط با حمل ایمنی هر دستگاه می باشد و باید کاملا این نکته را تذکر دهد که هنگام استفاده می بایست از دستکش ایمنی و لباس کار ایمنی مناسب استفاده شود که سبب حفظ سلامتی خود آن ها بشود.
کار فرما باید به کارگر خود بگوید که بعد از اتمام کار خود، ابزار را تمیز کند تا سلامت آن حفظ شود. همچنین در مورد نظافت شخصی خودشان نیز صحبت کند و این نکته را بگوید که باید چند مدت یک بار وسایل ایمنی و مخصوصا دستکش ایمنی آن ها شسته و تمیز بشود و در صورت خراب شدن باید سریعا جایگزینی برای آن در نظر گرفته شود .

باید به کارگر توضیح داده شود که در صورت مشاهده اشکال، لرزش دستگاه، صدای زیاد، تولید ذرات معلق و یا راحت نبودن در حین انجام کار، سریعا آن را به مدیریت و کارفرما گزارش دهند و هیچ گاه با دستگاه خراب کار نکنند زیرا وسیله خراب باید فورا تعمیر و یا تعویض شود.
یکشنبه 23 دی 1397 - 15:18
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشتازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش :
صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | طراح

این قالب توسط سایت روزیکس طراحی شده است و هر گونه پاک کردن لینک طراح پیگرد قانونی دارد !